Щоб почати вишивати початківцю потрібно придбати ряд товарів для вишивання бісером. 

Рамки та п'яльця

 

Якщо розмір фрагменту менше, ніж діаметр п’яльця, то не задумуючись користуйтесь п’яльцями. Але, якщо розмір фрагменту досить великий, то краще використовувати рамки. В них можна більш бережно закріпити фрагмент, навіть коли треба заломлювати роботу. 

В деяких випадках вишивають на руках.

вишивка 

Ножиці та щипчики

Вони повинні бути гострі та зручні.

 вишивка

Нитки

Муліне на хлопокій основі. До плюсів можна віднести: ця нитка  меньше крутиться в руках, але, якщо вже зав’язався вузлик, то розвязти його досить складно. 

Читайте також:  Зачем и почему создаются наборы для вышивания?

Мононить. До недоліків можна віднести: тяжко закріпити, вдіти та інколи погано видно в роботі та проблема з вузликами також є.

Філаментні нитки. Наразі вважається найбільш зручними  у використанні. Товари для вишивання можете подивитись на сайті  vechornytsi.com.ua.  

 вишивка

Бісер

  • Китайський, недорогий. Використовують для виготовлення дерев та квітів. Вимоги для такого бісеру невеликі, оскільки  в пакунку знаходяться бісеринки різного розміру та  форми.
  • Чеський бісер. Цей бісер дорожче, але і якість у нього вище і, що зручно, то для вишивки можна підібрати бісер за номером, що вказаний, наприклад, у заготовці вишивки за номерами.

 

На що треба звернути увагу: номери китайського та чеського бісеру не співпадають. Може статись так,  що на пакунку китайського буде номер 12, а чеського -10 і при цьому  перший буде менший за розміром, ніж другий. Та навіть у пакунку дорогого бісеру будуть такі бісерінки, які не проходять крізь вушко вашої голки чи мають негарну форму. Такі бісеринки слід відкласти і не використовувати. 

 

Контейнер для бісеру

 

Існують багато видів контейнерів. Можете вибрати ті, які більше підходять для вас.

 

ЗАГОТОВКИ ДЛЯ ВИШИВКИ БІСЕРОМ ТА НИТКАМИ

У продажу існують заготовки для вишивання суконь, сорочок, спідниць для дітей та дорослих - https://vechornytsi.com/catalog/zagotovki-dlya-odyagu

Для початківця - це дуже гарний варіант показати хорошу роботу. Заготовки являють собою тканину, на яку нанесена схема вишивки. Це дуже спрощує процес вишивання. А що саме цікаво. В кінці ви не просто вставите свою роботу в рамку та повісите десь вдома, а зможете носити власновишиту та та пошиту річ. 

Потрібно тільки вибрати тканину, на яку нанесуть схему. Далі треба зробити викройки, перевірити їх, вишити, а вже потім кроїти на шити виріб.